Ātro kredītu salīdzinātājs

Kā uzturēt kredītvēsturi kārtībā?

Turpinām izglītot cilvēkus par to kas jāievēro, lai nebūtu sabojāti nervi un nerastos pārdzīvojumi dēļ kredītiem. Tad nu šoreiz padalīsimies ar to kas ir kredītvēsture un kā to uzturēt kārtībā.Šie padomi lielākoties ir universāli. Tas ir, derēs gan ar banku kredītiem, gan ātriem aizdevumiem. Kā jau pirms tam viss minētais arī šis būs par to kā izvairīties no nepatikšanām.Jo ātrie kredīti ir sabojājuši kredītvēsturi ne vienam vien cilvēkam. Tas viss tevi var ietekmēt labu laiku, vismaz gadus 5 je ne pat 10. 

Kas vispār ir kredītvēsture un kas to ietekmē?

kredīti ietekmē tavu kredītvēsturiKredītvēsture ir viss tavs finanšu darbību atpsoguļojums līdz ar pirmo tavu pakalpojumu vai kredītu. Pareizāk taa kredītvēsture satur to kā tu esi veicis maksājumus, vai neesi tos kavējis. Ja esi kavējis, tad cik ļoti un vai esi par to ziņojis pakalpojuma sniedzēju vai kreditoru. Tāpat to cik lielas ir bijušas tavas saistības.Piemēram, cik liels ir bijis tevis kavētais rēķins. Jo nu ir starpība vai nu tu nesamaksā 5 eur lielu rēķinu vai 205 eur lielu rēķinu. Ok, ja tas ir kāds pakalpojumu sniedzējs un tev pa retam trāpas dienu vai divas nokavēt (Nu kuram gan negadas aizmirst par kāda rēķina apmaksu). Tad tas būtu mazākais, bet ja tu vispār nesamaksā rēķinu.Tas uzreiz ir drbs parādu piedzinējiem.

Kā arī tavs nenomaksātais rēķins atzīmējas tavā kredītvēsturē kā nenokārtotas saistības. Tāpatās ir ar kredītiem, jebkurš kavējums vai laikus neatdots kredīts var ietekmēt tavu kredītvēsturi. Kāpēc var ietekmēt? Tāpēc ka katrai kompānijai un uzņēmumam ir gan jau sava iekšējā politika pie cik lieliem kavējumiem tie sāk iesaistīt parādu piedzinējus utt. Starpcitu, ja ir vēlēšanās tad to kā savu kredītvēsturi vari pārbaudīt lasi  šeit. Šajā interneta vientē, tu vari noskaidrot gan to vai esi kādā parādnieku reģistrā, gan to kādi uzņēmumi par tevi ir šajā reģistrā meklējuši informāciju.Bet šis reģistrs var neuzrādīt visu. Pilnāko informāciju tu vari uzzināt Latvijas bankas kredītu reģistrā . Te gan vajadzēs laicīgi sagatavot elektonisko parakstu.

Kā uzlabot manu kredītvēsturi?

Pirmāmkārtām, kā jau iepriekš rakstījām par rēķiniem. Centies rēķinus un citus maksājumus veikt laicīgi un noderēs arī tev padomāt vai tev maz vajag aizņemties. Jo sabojāt kredītu vēsturi ir ļoti ļoti viegli. Atliek nesamaksāt kādu maksājumu un viss. Tava kredītvēsturē jau ir melns punkts par šo. Tas tev pēc kāda laika, kad savajadzēsies lielāku aizdevumu. Piemēram, priekš auto ( ok kāds priekš auto teiks ka noder mogo, bet tas arī ir dārgi) vai mājokļa. Banka šāda viena vai vairāku nenokārtotu saistību dēļ var tev nedot aizdevumu.Jo tas kredītvēsture liecina par to kā tu uzturi kārtībā savas finanses. Nekārtība finansēs par neko labu neliecina.  Kādam arī var šķist kad ātrie kredīti nevar ietekmēt tavu kredītvēsturi, bet tās ir muļķības.

Ātrie kredīti var un ietekmē tavu kredītvēsturi. Sāksim ar to ka. Bankām īsti pie sirds neiet ātrie kredīti. Tādēl ja esi pēdējos mēnešos izmantojis ātros kredītus un ej uz banku pēc kāda lielāka kredīta, tad tās tev atteiks. Par tiem termiņiem ir dzirdēts dažādi, ir bijuši gadījumi kad banka saka ka 3mēn nedrīkst būt ņemti ātrie kredīti. Ir bijuši gadījumi kad šis termiņš ir bijis vesles pus gads. Atteikums ir dēļ tā ka ja tev ir jāizmanto ātrie kredīti, vai tev būs naudas bankas kredīta maksājumam? Tā kā jābūt uzmanīgam arī ar tiem.

Tad nu esi uzmanīgs ar savām finansēs un rēķiniem. Tikai tā tu vari savu kredītvēsturi saglabāt tīru un nākotnē nebūs problēmu veikt kādu aizņēmumu bankā vai iegādāties preces līzingā.