Ātro kredītu salīdzinātājs

Kā pārbaudīt kredītvēsturi?

Katrs no mums kaut reizi ir aizņēmies vai arī iegādājies kādas preces uz nomaksu, jeb kā to moderni sauc  – līzingā. Lielākoties šīs preces ko pērkam līdzingā ir mobilie telefoni un citas šāda veida preces. Taču ne visiem mums sanāk nomaksāt šīs preces. Kāds varbūt speciāli nemaksā. Kādam citam atkal finanšu situāciaj ir tāda ka diemžēl robas problēmas apmaksāt šos rēķinus. Pat nevajag pirkt preci. Arī ja gadās piemirst vai tīši neapmaksā kādu rēķinu.Tad tiek sūtītas vēstules kuras satur tādu bargu frāzi – ka parādsaistību nenokārtošanas gadījumā var tikt ietekmē jūsu kredītvēsture. Nu precīzi tā gan netiek rakstīts. Bet doma ir tieši tād pati. Bet kā pārbaudīt to? Gan jau ik pa laikam kāds domā vai viss ir kārtībā ar viņa kredītvēsturi. Arī tu, ja esi reiz šeit ienācis, tad par to interesējies – kā pārbaudīt kredītvēsturi.

Kā iespējams pārbaudīt kredītvēsturi?

Ikviens aizdevējs un arī pakalpojumu sniedzējs pārbauda vai potenciālais klients nav atzīmēts kā klients kas nav samaksājis par pakalpojumu vai arī nav tā sauktajā melnajā sarakstā. Mlenais saraksts īstenībā ir  pārādnieku reģistrs, kurā tiek reģistrēti visi tie kas kaut reizi nav nokārtojuši savas saistības. Gan bankas gan nebanku aizdevēji ielūkojas tajā, lai redzētu vai jūs tur ir iespējams atrast vai nav.  Ir vairāki veidi kā pārbaudīt savu kredītvēsturi. Viens no tiem ir izmantot LAtvijas bankas reģistru https://manidati.kreg.lv/ . Te tikai ir tāda lieta, ka nepieciešams elektroniskais paraksts.  Tas atkal daudzus attur no tā.

Bet ir vēlviens variants, Kas ir daudz pieejamās un kur informācija ir no vairākiem avotiem, gan no bankām . Tas ir https://www.manakreditvesture.lv/ . Šajā protāla ir iespējams iegūt informāciju par savu kredītvēsturi. Tad nu te var arī atklāties vai viss ir kārtībā vai arī viss ir slikti.  Tā kā šis ir viens no labākajiem variantiem kā pārbaudīt savu kredītvēsturi. Varbūt tu uzskati ka viss ir kārtībā, bet tomēr iesakām ik pa laikam pārbaudīt savu kredītvēsturi. Mazums ir dzirdēts par dažādām lietām kad uz cita vārda ir ar pazaudētu kādu dokumenti ņemti aizdevumi vai pirkti telefoni. Profilakes pēc vienmēr noder pārliecināties par to . Pārbaudīt kredītvēsturi ir ērti un viegli. Kādreiz bija portāls manscredituinfo.lv kurā arī aizdevēji skatījās un kad biji reģistrējies. tad tu saņēmi epastā ziņjumu. Tajā bija norādīts kurš aizdevējs ir meklējis par tevi informāciju. Tas arī ir noderīgs risinājums.

Kāpēc vispār vajadzētu pārbaudīt kredītvēsturi

Kredīvēstures pārbaude ir noderīga. Kredītvēsture ir tā lieta kas va ietekmēt tavu turpmāko dzīves posmu. Jo ja esi iekļuvis šajā sarakstā tev diezgan iespaidīgu laika posmu ir liegti aizdevumi un iespēja iegādāties peces līzingā. Tas vien jau ir iemesls, lai sekotu līdzi savai kredītvēsturei un būtu lietas kursā kas ir kas . Tas pats arī attiecas uz citiem aizdevumiem. Tak būtu nesmuki, ja tu aizetu uz banku interesēties par kredītu mājoklim. Viss būtu labi, ienaķumi atbilstu mājoklis arī ir īstais, bet beigās parādītos kādas nenokārtotas saistības, kas pārvilktu treknu svītru tavām iespējam aizņemties.  Tāpēc esi uzmanīgs un sargi kredītvēsturi kā savu veselību