Ātro kredītu salīdzinātājs

Ātro kredītu izsniedzējiem iespējams būs jāizvērtē klienta maksātspēja

Kā jau senāk jums, ka gada sākumā bija izmaiņas ātro kredītu izsniegšanā un to noteikumos  . Ar to nav viss. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs intervijai TV norādījis, ka iespējams ātro kredītu kompānijām būs jāpārliecinas vai klienta norādītie dati un viņa kredītvēsture liecina par to ka viņš spēs atmaksāt savu aizdevumu.Šāds solis ir rezultāts daudzām situācijām aizdevēju klientu vidū.

Kā liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, tad aplūkojot pagājušā gada datus no kreditoriem ir novērojams, ka liela daļa ātro aizdevumu nonākot pie cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar parādu laicīgu atmaksu.Līdz ar to vēlas veikt izmaiņas, kas liek aizdevējiem pārliecināties par jebkuru aizdevuma pieprasītāja maksātspēju, jo iepriekš esot noteikt limits līdz 427 eiro , līdz kuram esot varējis uzticēties kliente , bet kā rādot šie dati, tad arī tas esot pārāk augsts slieksnis. Tad nu pastāv iespēja, ka šo limitu noņems vispār un kā jau minējam. Aizdevējam izmaiņu gadījumā būtu jāizvērtē jebkurš , pat 50 euro liela aizdevuma pieteicēja atmaksas iespēja. Jo kā rāda pieredze ne visi norādot savus patiesos ienākumus. Daļa klientu norāda iespējams lielākus ienākumus un tādējādi kreditora acīs izskatās mazāk riskanti kā cilvēki ar mazākiem ienākumie, kaut gan situācija var būt pilnīgi pretēja.Arī to aizdevumu īpatsvars, kas ir pagarināti trīs vai pat visas četras reizies ir palielinājies salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Gada griezumā šīs īpatsvars ir pieaudzis par aptuveni 8%.

Lai arī aizdevēji noraidot šādas problēmas realitāte esot daudz savādāka.Ar iepriekš pieminētiem noteikumiem, kas mainījušies ar šā gada pirmo janvāri ir noteikts, cik liela drīkst būt soda maksa par kavētu kredīta atmaksu. Izmaiņas ieviestas, lai cilvēki arī spētu atmaksāt šos parādus, jo iepriekš nebija tādas fiksētās maksimālās summas šajos gadījumos.Taču kā liecina pieejamā informācija, tad reti kurš ievērojot šos noteikumus.Galvenais likuma noteikums esot lai kopējā maksājums kavējuma gadījumā nebūtu lielāks par pašu pamatsummu, Jeb ja cilvēks ir aizņēmies un nav atmaksājis 100 euro, tad vairāk par 200 euro viņam nevar likt atmaksāt.Bet ar pagarinājuma maksām šādi noteikumi īsti neesot un katrs aizdevējs pats nosakot cik liela būs kredīta pagarinājuma summa.