Ātro kredītu salīdzinātājs

Ātrie kredīti no 18 gadu vecuma

.piggy-bank-1429579_640Ieskatoties nesenā pagātnē, laikā, kad ātrie aizdevumi tikko sāka iekarot Latvijas iedzīvotāju uzticību, tiem pieteikties varēja jebkura pilngadību sasniegusi persona. Tātad, jebkurš cilvēks, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu jeb no 18 gadiem. Ātri šie kredīti guva popularitāti jauniešu vidū un tieši 18 – 19 gadus veci jaunieši bija tie, kuri visvairāk aizņēmās izmantojot ātros kredītus. Iemesli šādai aizņemšanai bija dažādi – citu kredītiestāžu atteikums, naudas trūkums ģimenē, steidzīga vajadzība pēc liekiem finansiālajiem līdzekļiem. Nereti arī izklaidei un piektdienas vakara uzdzīvei. Tomēr nesenu laiku atpakaļ tika pieņemts likums, kurš nosaka, ka ātros kredītus var saņemt personas, kuras sasniegušas vismaz 20 gadu vecumu. Vairums jauniešu to nesaprata un satraucās par šādu lēmumu, bet šādiem likuma grozījumiem ir daudz un dažādi iemesli.

Kā pirmais faktors jāņem vērā 18 gadīga jaunieša ienākumu stāvoklis. Visbiežāk 18 gadīgs jaunietis mācās vidusskolas 11. vai 12. klasē un nav spējīgs strādāt algotu darbu. Un ja jaunietis nestrādā, tad viņam nav arī iespējams iegūt līdzekļus kā aizdevumu atdot. Protams, pastāv vienmēr iespēja paļauties uz vecākiem, taču, ja vecāki nav aizdevuši jau tad, kad ir ņemts kredīts. Tad arī visbiežāk ir tā, ka viņiem nav pietiekami daudz finansiāli līdzekļi. Ko iedot savai atvasei brīdī, kad pienāks aizdevuma atmaksas laiks.

Otrais faktors kas jāņem vērā ir 18 gadīga cilvēka atbildības sajūta. Cilvēks tikko sasniedzis pilngadību ir pašā dzīves baudīšanas sākumā. Šajā vecumā visi ceļi ir vaļā, var doties kur sirds vēlas, iegādāties ko sirds vēlas. Nereti jaunieši kļūst ļoti vieglprātīgi un tiem zūd laika un atbildības sajūta. Bieži vien jaunietis izlemjot aizņemties izmantojot ātros kredītus pats aizmirst, ka jau ir pienācis kredīta atmaksas datums. Kā arī sākumā pat kārtīgi neapdomā to, vai tas tik tiešām ir tas, kas viņam ir nepieciešams un vai to vajag.

Aizmāršības un vieglprātības gadījumos ir ļoti viegli iekulties problēmās saistībā ar kredīta atmaksu. Pirmais kas notiks būs atgādinājumi. Aizdevējs atgādinās, ka klients ir aizmirsis atmaksāt savu kredītu un mudinās to uz ātrāku parāda atmaksu. Bieži vien pēc kreditoru atgādinājumiem seko šo atgādinājumu ignorēšana no klienta puses. Pēc atgādinājumiem sekos brīdinājumi par to, kas var sekot parāda neatmaksāšanas gadījumā – tiesu izpildītāja pienākumu pildīšana saistībā ar klienta parādu. Ignorētjot arī šos brīdinājumus agri vai vēlu nākas saskarties arī ar šīm sekām.

Ko darīt lai tā nenotiktu? Ir divi varianti. Pirmais variants ir apdomāties. Apdomāties par to vai aizņēmums ir vajadzīgs un kāda mērķa vārdā ir plānots aizņemties. Ja nauda nepieciešama, lai vētraini un ar vērienu pavadītu kārtējo piektdienas vakaru atpūtā ar draugiem. Tad noteikti vajadzētu vēl pāris reizes apdomāt to, cik tas ir svarīgi. Ja aizņēmums ir paredzēts, lai dotos iepirkties un nopirktu apģērbu un apavus, tad arī vajadzētu vēlreiz un kārtīgi apdomāties. Vai kredīts ir tieši tas, ko vajag šajā gadījumā. Otrs variants, lai izbēgtu no nevēlamām sekām saistībā ar parādu atmaksu ir vienkārši neaizņemties. Ir daudz gadījumi, kad izdomājot kārtīgi var atrast citus variantu kā iztikt bez naudas. Varbūt atrast kādu draugu vai radu no kā aizņemties, lai nav jāizmanto šie nebanku kredīti.

Kad var saņemt aizdevumu ?

Atšķirībā no 18 gadiem, 20 gadu vecumā cilvēks jau ir sācis nobriest. Skola ir pabeigta un jaunietis vai nu strādā vai studē. 20 gadu vecumā var pieņemt dažādus lēmumus un apdomāt arī sekas, kas var saistīties ar šiem lēmumiem. Arī aizdevumu ziņā domas ir mainījušās un vairs nav tā vieglprātība, kas bija pāris gadus atpakaļ. Šajā vecumā bieži vien jaunietis vairs nav tik ļoti finansiāli atkarīgs no vecākiem kā tas bija pāris gadus atpakaļ. Kurš spēj pats pieņemt lēmumus, kas saistīti ar finansēm un maksājumiem.

18 gadu vecumā ir jābauda jaunība un jāpriecājas, un nevajadzētu aizrauties ar kredītiem un parādiem. Šajā vecumā reti kurais aizdomājas par to, ka nebanku kredīts ir tāds pats kredīts kā bankā. Kurš ir jāatmaksā un ja tas netiek izdarīts, tad par to pienākas sods.